Demokraatia ja vabaduste edendamine

Demokraatia Akadeemia

Eesti noorte huvi – või selle puudumine – ühiskonnas toimiva vastu mõjutab kaudselt meid kõiki. Juba see, et nende madala huvi tagajärg on madal valimisaktiivsus, saadab poliitikutele sõnumi, et noortega ei ole mõtet oma plaanides arvestada. See mõju ulatub ka tulevikku.

President Kaljulaidi Demokraatia Akadeemia on ühelt poolt juhtimiskoolitus, teisalt tore koostegemine ja lõpuks ka uute teadmiste ja tutvuste omandamise koht 9.-12. klassi noortele. Eesmärk on arendada akadeemias osalejate juhtimisoskusi, kodanikuaktiivust ning üheskoos arutada Eesti demokraatia käekäigu, poliitika, meedia ja ühiskondlike protsesside üle.  Programm kestab pool aastat ja koosneb viiest kahepäevasest moodulist, mis põimivad omavahel ise vastutuse võtmise, inspireerivad kohtumised, uued teadmised, juhiomaduste arendamise, koostöö ja toreda ühise ajaveetmise. Jaanuaris käivituva akadeemia esimene lend koosneb 25 noorest ning juba järgmisel sügisel soovime paralleelselt käivitada mitu gruppi. Ootame neist uut, aktiivset, ühiskonnas toimuvast huvitavat ja ise kaasa lüüa soovivat põlvkonda Eesti ellu. Pane õlg alla ja paneme koos kokku just sellise programmi, kus oleksid ise tahtnud gümnaasiumi ajal kaasa lüüa!

Demokraatia Akadeemia kohta saad täpsemalt lugeda SIIT.

 

Arutlev Kool

Viimaste aastate jooksul on Eesti õpilaste argumenteerimis- ja kriitilise mõtlemise oskuse tase üha kahanenud. Kui 2018. aastal suutis PISA testi tulemuste põhjal fakti arvamusest eristada iga seitsmes Eesti koolinoor, siis 2022. aastal jõudis sama tasemeni vaid iga kümnes õppur. Samuti on viimase nelja aasta eesti keele riigieksami tulemused püsivalt langenud, kusjuures hindajate tagasiside põhjal tuleb suuri puudusi ette just tekstide sisus ja argumenteerituses. Sotsiaalmeedia ja interneti tõttu levib info kiiremini ning suuremal hulgal kui kunagi varem, samas kui viimastel aastatel on hüppeliselt tõusnud noorte arv, kes väldivad uudiste tarbimist.

Programm “Arutlev kool” otsib neile probleemidele lahendust, pakkudes kooliõpilastele üle Eesti süvendatud argumenteerimisharidust.

Arutleva kooli kohta saab rohkem teada SIIT! 

 

Seotud uudised