Demokraatia akadeemia

President Kaljulaidi Fondi Demokraatia Akadeemia on läbi õppeaasta teise poole vältav inspireeriv teekond noortele, kes soovivad nüüd ja tulevikus aktiivselt ühiskonnaelus kaasa lüüa. See on ühtaegu nii juhtimise ja eestvedamise koolitus, sissevaade meie riigi ja ühiskonna toimimisse kui tore koostegemine ja ühisloome teemadel, mis noori endid kõige enam kõnetavad.

Eesti noorte huvi – või selle puudumine – ühiskonnas toimiva vastu mõjutab kaudselt meid kõiki. Juba see, et nende madala huvi tagajärg on madal valimisaktiivsus, saadab poliitikutele sõnumi, et noortega ei ole mõtet oma plaanides arvestada. See mõju ulatub ka tulevikku.

President Kaljulaidi Demokraatia Akadeemia on ühelt poolt juhtimiskoolitus, teisalt tore koostegemine ja lõpuks ka uute teadmiste ja tutvuste omandamise koht 9.-12. klassi noortele. Eesmärk on arendada akadeemias osalejate juhtimisoskusi, kodanikuaktiivust ning üheskoos arutada Eesti demokraatia käekäigu, poliitika, meedia ja ühiskondlike protsesside üle. Programm kestab pool aastat ja koosneb viiest kahepäevasest moodulist, mis põimivad omavahel ise vastutuse võtmise, inspireerivad kohtumised, uued teadmised, juhiomaduste arendamise, koostöö ja toreda ühise ajaveetmise.

2024. aasta jaanuaris käivitunud akadeemia esimene lend koosneb umbes veerandsajast noorest. Ootame neist uut, aktiivset, ühiskonnas toimuvast huvitavat ja ise kaasa lüüa soovivat põlvkonda Eesti ellu. Akadeemias osalemine on kõigile osalejatele tasuta. Pane õlg alla ja paneme koos kokku just sellise programmi, kus oleksid ise tahtnud gümnaasiumi ajal kaasa lüüa!

Lisainfo

Kui midagi jäi segaseks või tahad juurde küsida, siis tee seda julgelt – akadeemia juht Gea vastab hea meelega.

Kirjuta talle gea-at-kerstikaljulaid.ee

või helista 521 3295

 

President Kaljulaidi Demokraatia Akadeemia saab teoks koostöös Advokaadibürooga Sorainen ja Euroopa Komisjoni Eesti esindusega.

 

Andmete kaitse ja töötlemine