Image placeholder

PKFi aasta kokkuvõte

Oleme kiiresti arenenud ja sisustanud oma plaanid ka reaalsete tegevustega. Me pole pelgalt mõtte- vaid tegevuskoda!

PALJU UUSI ALGATUSI

Demokraatia Akadeemia. Eesti noorte huvi – või selle puudumine – ühiskonnas toimiva vastu mõjutab kaudselt meid kõiki. President Kaljulaidi Demokraatia Akadeemia on ühelt poolt juhtimiskoolitus, teisalt tore koostegemine ja lõpuks ka uute teadmiste ja tutvuste omandamise koht 9.-12. klassi noortele. Eesmärk on arendada akadeemias osalejate juhtimisoskusi, kodanikuaktiivust ning üheskoos arutada Eesti demokraatia käekäigu, poliitika, meedia ja ühiskondlike protsesside üle.  Programm kestab pool aastat ja koosneb viiest kahepäevasest moodulist, mis põimivad omavahel ise vastutuse võtmise, inspireerivad kohtumised, uued teadmised, juhiomaduste arendamise, koostöö ja toreda ühise ajaveetmise. Tänaseks on esimene lend juba poole peal ja programmis osalevad noored on ägedad, nutikad ja ja osavõtlikud.

Tööandjale suunatud lähisuhtevägivalla ennetuse kompetentsikeskus. Ehitame koos ägedate tööandjatega (esialgu küll vaid paberile) unistuste kompetentsikeskust, mis oleks Eestis toeks neile tööandjatele, kes soovivad mõjusalt panustada lähisuhtevägivalla ennetusse ja vähendamisse. Selline kompetentsikeskus peaks pakkuma parimaid teadmisi, ettevalmistust ja tuge tõhusaks tegutsemiseks lähisuhtevägivalla-teadliku tööandjana. Kui on jõudu ja õnne, siis loodame, et selline tööandjate algatus võtab juba aasta lõpus ka päriselt vormi kompetentsikeskusena, kus toimetavad ka esimesed liitujad.

Arutlev Kool. Programm “Arutlev kool” on algatus, mis viib argumenteerimisoskuse iga õpilaseni. Algatuse eesmärk on toetada õpilase kriitilise mõtlemise arengut ning luua sisukat arutelu väärtustav koolikeskkond, kus iga õpilane tunneb, et tema arvamus on oluline, ning suudab enda seisukohti selgelt väljendada.

“Presidendi sõna” podcast. Ambitsioon on teha eesti parimat podcasti ja rääkida keerulistest, aga olulistest teemadest põnevalt, uute nurkade alt ja ilma virisemata.  Podcasti saab kuulata hästivarustatud podcastiäppidest või saidilt https://presidendisona.buzzsprout.com/ 

PALJU UUSI TULIJAID

  • Lähisuhtevägivalla valdkonda juhib Hannaliisa Uusma.
  • Demokraatia Akadeemiat juhib Gea Kangilaski.
  • “Presidendi sõna” podcasti aitab toimetada Indrek Lepik.
  • Arutlevat Kooli juhib Markus Laanoja Eesti Väitlusseltsist.

TOETASIME 

  • Oivaline Ajakirjandus. Sihtasutus Oivaline Ajakirjandus ja President Kaljulaidi Fond alustasid koostööd, et järgnevatel aastatel anda ühiselt hoogu heale ajakirjandusele, arendada Eesti ühiskonnas meediapädevust ning allikakriitilist infotarbimist. Sõlmitud koostööleppega toetab President Kaljulaidi Fond sihtasutust 2023. ja 2024. aastal kokku 10 000 euroga. Esimesed stipendiumid on juba välja makstud ja nendest on sündinud… oivalised lood!
  • Ukraina lapsed. Kogusime koos Eesti saatkonnaga Pariisis tuluõhtuga üle 50 000 euro, mille eest ostsime Žõtomõri regiooni lastekülade lastele arvuteid, et nad saaks paremini osaleda koolitöös, millest palju toimub jätkuvalt distantsõppe vormis.

KORRALDASIME

  • “Kerstiga kohvikus” – minikonverents, mille alla ei pea matma tervet (töö-)päeva, aga kust võtta kaasa huvitavaid, meelt ergutavaid mõtteid. Möödunud aasta konverentsil rääkisime tehisintellektist. Lisaks peaesineja Jaan Tallinnale olid esindatud tublid ettevõtmised üle maailma, aga ka Riigikogu ja valitsuse liikmed.
  • Lähisuhtevägivalla konverents “Koos tugevamad.” President Kaljulaidi Fondi LSV konverents toimus teist aastat ning sel aastal võtame fookusesse tööandja ja erasektori kasutamata potentsiaali Eestis. Esinejate hulgas oli ettevõtteid (LHV, IKEA), teadlaseid ja kunstnikke (Marina Järvis/Taltech, Mari-Liis Lill) jpt (PPA peadirektor Egert Belitšev, Viru maakohtu esimees Liina Naaber-Kivisoo jne).  Huvilisi oli rohkem kui saalis ruumi!
  • Aitame korraldada ametist lahkunud president Kaljulaidi tööd. Presidendi töö viie aastaga otsa ei saa ja kohtumisi, sõitmist, kõnesid, virtuaalvestlusi jne jätkub endiselt. Ainuüksi Müncheni julgeolekukonverentsil ja sellele järgnenud nädalal andis president Kaljulaid üle kümne intervjuu.