Image placeholder

President Kaljulaidi Fondi LSV-konverentsil anti üle tänavune vägivallaennetusauhind OKAS

„Tangot tantsitakse kahekesi“ – sellega on vastutus jagatud. Igal lool on ju kaks osapoolt, igas tülis kaks süüdlast. Justkui ka perevägivallal oleks vaid osapooled, mitte vägivallatseja ja ohver. Perevägivallavastane võitlus on Eestis teinud läbi suure arengu. Aga seda müüti murrame ikka veel.

Vägivallaennetuskonverentsil “Tangotantsust lähenemiskeeluni” oli palju sellist, mida tahaks, et kõik Eesti inimesed kuuleks ja kaasa mõtleks.

Üks neist on nüüd siin: President Kaljulaidi modereeritud paneel, kus astusid üles Elmar Vaheri (PPA), Karin Talviste (prokuratuur) ja Velmar Brett (riigikohus).

“Rääkisime rasketest asjadest, millele täna lahendust ei ole. Pole isegi kindel, kas saabki olla. Aga saame kindlasti liikuda paremuse poole,” ütles president Kaljulaid pärast konverentsi.

MTÜ Ühendus Vägivallavaba Elu kaitseks ja President Kaljulaidi Fond korraldasid 9. detsembril 2022 Tartu Ülikooli raamatukogus konverentsi “Tangotantsust lähenemiskeeluni”, mis toimus aktsiooni “16 päeva naistevastase vägivalla vastu” raames ja millega märkisime 20 aasta möödumist Eesti esimese naiste varjupaiga avamisest.

Konverentsil arutati lähisuhtevägivalla põhjuseid ja tagajärgi ning mõistagi ka ennetustööd. Konverentsil arutlesid muu hulgas president Kersti Kaljulaid, Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher, riigikohtunik Velmar Brett, Praxise kommunikatsioonijuht Laura Mallene, naiste tugi- ja teabekeskuse tegevjuht Pille Tsopp-Pagan ja teised. Konverentsi korraldasid President Kaljulaidi Fond ja ühendus Vägivallavaba Elu Kaitseks. Päevamoderaator oli Külli-Riin Tigasson.

Konverentsi lõpus andis Pärnu Naiste Tugikeskus üle auhinna Okas – inimesele, kes on oma tegevusega julgelt torganud ühiskonna valusat kohta. Okas antakse torke eest, mis tõmbab tähelepanu lähisuhtevägivalla temaatikale. Vägivallaennetuse auhinna Okas sai tänavu Tartu Ülikooli õigusteaduskonna lektor Anna Markina.

Auhinna varasemad nominendid on Eero Epner, Kersti Kaljulaid ja Flo Kasearu.