Image placeholder

President Kaljulaidist sai Müncheni julgeolekukonverentsi innovatsiooninõukogu liige

President Kersti Kaljulaid, kes osaleb sel nädalal mainekal Müncheni julgeolekukonverentsil, asus tänasest selle olulisima atlandiülese julgeoleku- ja välispoliitika alase foorumi innovatsiooninõukogu liikmeks.

„Julgeolekuolukord Euroopas on pinevam kui kunagi varem viimastel aastakümnetel ja konfliktide olemused kogu maailmas muutuvad järjest keerukamaks. Kõigi konfliktide lahutamatuks osaks on saanud uued tehnoloogiad, inforünnakud, hübriidsõja elemendid ja üha enam toimuvad konfliktid nii, et nö traditsioonilist või konventsionaalset rünnakut ei esinegi. Müncheni julgeolekukonverents on oluline raskuskese meie atlandiülese julgeolekuarhitektuuri mõtestamisel, selle väärtusruumi hoidmisel ja suunamisel, mida oleme Euroopas ja Põhja-Ameerikas ühiselt ehitanud. Innovatsiooninõukogugu liikmena on võimalus neid tehnoloogiate, innovatsiooni ja julgeolekudimensioonide ristumiskohti atlandiülesel teljel paremini fookuses hoida ja aidata seda pilti mõtestada,“ selgitas president Kaljulaid oma uut rolli.

Ettepaneku innovatsiooninõukogu liikmeks asuda tegid Kersti Kaljulaidile Müncheni Julgeolekukonverentsi nõukogu esimees Wolfgang Ischinger ja innovatsiooninõukogu esimees, Siemens Energy president Christian Burch. President Kaljulaid osales oma ametiajal kõigil Müncheni Julgeolekukonverentsidel, lisaks osales ta läbi aastate konverentsi agendat ettevalmistaval nö väikese ringi kohtumisel.

Münheni Julgeolekukonverentsi innovatsiooninõukogu eesmärgiks on edendada mõttevahetust innovatsiooni, tehnoloogia ja julgeoleku kokkupuutepunktide üle ja toetada ühiste poliitikate ja lähenemiste sõnastamist neis valdkondades. Täpsemalt saab nõukogu kohta lugeda siit https://securityconference.org/en/about-us/security-innovation-board/

Foto: Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid Müncheni julgeolekukonverentsil aastal 2018. Allikas: Vabariigi Presidendi Kantselei