Image placeholder

President Kaljulaidi Fond kandis Ukraina sõltumatule meediale 38 000 eurot

President Kaljulaidi Fond kandis eile Ukraina sõltumatutele meediakanalitele annetajate toel kogutud 38 000 eurot. Kokku annetati fondi kaudu Ukraina meediale 249 000 eurot. 

Viimases annetusvoorus toetas fond nelja Ukraina sõltumatut meediamaja: Ukrainskaya Pravda, Novoje Vremja, Rubryka ja Kyiv Independent. 

Annetusi on laekunud väga paljudelt inimestelt ja organisatsioonidelt, mõnest eurost mitmekümne tuhandeni. Muu hulgas tegi suure annetuse Korea katastroofiabiorganisatsioon Hope Bridge, samuti kogusid fondile raha Tartu Rakendusliku Kolledži tudengid. 

„Sõda on kestnud nüüdseks üle nelja kuu. Kogu selle õuduse kõrval on olnud hea näha, et me ei unusta ukrainlasi nii kiiresti,“ ütles president Kersti Kaljulaid. „Me saame aru, et nad võitlevad ka meie eest ja et neil on vaja selle jaoks abi. Jah, ka sõjalist, aga väga palju toetust vajab ka nende ülejäänud ühiskond. Nii ka sõltumatu ajakirjandus, kelle tulud veebruari lõpus suuresti haihtusid, ent kellest sõltub nüüd ehk rohkem kui kunagi varem.“

Kaljulaidi sõnul toetas fond ajakirjanikke just seepärast, et isegi kui turg sellises olukorras enam ei toimi, on Ukraina sõltumatut ajakirjandust väga vaja nii ukrainlastele kui ka kogu maailmale, sealhulgas ka mittevabale maailmale. „Rahata ajakirjandus ei toimi. Pered tahavad toitmist, kodud kütmist, tööks on vaja arvuteid, kaameraid, autodesse kütust. Sõltumatu meedia jääb aga ka edaspidi vaba Ukraina üheks alustalaks. Riigi taastamine saab olema väga suur ja keerukas projekt ning tugev meedia aitab kindlasti hoida süsteemi selgema ja ausamana,“ rõhutas Kaljulaid.