Image placeholder

President Kaljulaidi Fond asus ekspertgrupiga lähisuhtevägivallale lahendusi otsima

President Kaljulaidi Fond asub otsima lahendusi lähisuhtevägivallale (LSV) Eestis, ning kutsus võimalike lahenduste kaardistamiseks kokku ekspertgrupid.

“Lähisuhtevägivalla eksperdid teavad, et probleeme, mida lahendada, on rohkem kui probleemide lahendajaid ja aega. Aga ka ideid on samas kõigil ekspertidel väga palju,“ märkis president Kersti Kaljulaid pärast teise ekspertgrupiga kohtumist.

„Mis on see asi, mis tuleks just Eestis lähemate aastate jooksul ära lahendada, et Eestis oleks vähem lähisuhtevägivalda ja rohkem normaalseid inimsuhteid? Eestis on palju inimesi, kes on seda pusa aastaid, vahel aastakümneid harutanud. Nende kogemusi püüamegi nüüd kokku koguda,“ selgitas Kaljulaid.

Fondi LSV-valdkonna juht Hannaliisa Uusma ütles, et erinevate valdkondade inimeste huvi projektiga kaasuda oli väga kõrge. „Meediast, ministeeriumitest, spordist, politseist, meditsiinist, suur- ja väikeettevõtetest, haridusest ja loendamatutest mittetulundusühingutest ja vabakonnast, kes on kõik võtnud oma südameasjaks, et lähisuhtevägivalda saaks Eestis olema vähem ja abi saamine oleks lihtsam,“ ütles Uusma.

President Kaljulaidi Fond on mittetulundusühing, mis on loodud eesmärgiga edendada Eestis ja maailmas demokraatiat, digikultuuri, inimõigusi ja vabadusi.

Mõttetalgutel osalesid:

Heateo Sihtasutus
Eesti Ämmaemandate Ühing
Vastutustundliku ettevõtluse Foorum
Eesti HR selts
TALTECHi ärikorralduse instituut
MTÜ Lastekaitse Liit
Pärnu Naiste Tugikeskus
Eesti Naiste Varjupaikade Liit
Feministeerium
MTÜ Lapsed lähisuhtevägivallas
Eesti Puuetega Inimeste Koda
Peaasi.ee
Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus
LHV
Tallink
Ajakirjanikud Kärt Anvelt, Laura Mallene, Keiu Virro
Sotsiaalministeerium
Justiitsministeerium
Politsei- ja Piirivalveamet
Riigiprokuratuur
Viru Ringkonnaprokuratuur
Sotsiaalkindlustusamet, Ohvriabi
Tartu Sotsiaal- ja tervishoiuosakond
Tallinna linnavalitsus
Tartu Ülikooli Kliinikum
Naiste Tugi- ja Teabekeskus
IKEA
Eesti LGBT ühing