President Kaljulaid tegi esimese visiidi Saudi Araabiasse

President Kersti Kaljulaid oli oktoobri viimasel nädalal visiidil Saudi Araabias, kus kohtus Saudi Araabia riigijuhtidega, aitas luua uusi võimalusi Eesti ettevõtetel kahepoolseteks ärikontaktideks ning oli üheks peaesinejaks mainekal Future Investment Initiative foorumil.

„Eesti ettevõtete huvi Pärsia lahe piirkonna riikide vastu on viimastel aastatel märgatavalt kasvanud ning mitmed sektorid näevad siin suurt potentsiaali. Palju projekte on juba töös, samas on kultuuriruumi eripärast tulenevalt ka väga oluline kõrgel tasemel äridiplomaatia, see on tihti ka reaalse koostöö tekkimise eelduseks,“ selgitas Taavi Linnamäe president Kaljulaidi büroost visiidi tagamaid.

Visiidi raames kohtus president Kaljulaid Saudi Araabia riigi juhtidega, Euroopa Liidu saadikuga Saudi Araabias, niisamuti „tulevikulinna“ Neom loojatega ning külastab tehnoloogialinnakut KACST. Kohtumiste peamiseks eesmärkideks olid äridiplomaatia ja uute võimaluste loomine Eesti ettevõtetele ja ärikontaktide tihendamine. Samal ajal president Kaljulaidi visiidiga oli Saudi Araabia pealinnas Riyadhis visiidil ka ettevõtlus- ja infotehnoloogia minister Andres Sutt koos Eesti ettevõtete äridelegatsiooniga.

President Kaljulaid oli üheks peakõnelejaks ka Riyadhis toimuval Future Investment Initative voorumil, tema avakõne teemaks on „Kuidas tehnoloogia muudab meie ühiskondi?“. Lisaks osales ta arutelus majanduse muutumise ja tuleviku töö teemadel.

Diplomaatilised suhted Eesti ja Saudi Araabia vahel sõlmiti 2003. aastal ning tänavu märtsis andis oma volikirjad Riyadhis üle Eesti esimene suursaadik selles riigis Jaan Reinhold.