Image placeholder

President Kaljulaid kutsub üles annetama Ukraina sõltumatule meediale

Hoiame Ukraina vaba sõna!

Ukraina ajakirjanikud teevad täna elu kõige raskemat ja vajalikumat tööd. Tingimused selleks on masendavad – alates murest kodu, lähedaste ja iseenda elude pärast, lõpetades ebaselgusega, kus elada, kuidas osta kütust, mille eest osta süüa.

Rahvusvaheline kogukond, rääkimata Ukraina elanikest, võlgneb Ukraina vabale ajakirjandusele praegu väga palju. Sõltumatutest Ukraina väljaannetest ja seal töötavatest ajakirjanikest oleneb, kuidas saadakse tõest infot iga päev arenevatest sündmustest ning reageeritakse Putini vallandatud sõjakoledustele üle kogu maailma.

Viimase nädalaga on sealsete meediaväljannete tulupool muutunud olematuks – reklaamiraha arusaadavalt ei liigu. Samal ajal on hoomamatult kasvanud kulud, mis kaasnevad ajakirjanike ümberpaigutamisega turvalisematesse asupaikadesse, töötingimuste loomisega ülikeerulistes oludes, sidevahenditele, ka inimeste majutamisele ja toitlustamisele ajutistes asupaikades. Ka ajakirjanike pered vajavad jätkuvalt igapäevast elatusallikat.

Kui me saame Ukraina ajakirjanikke nende töös aidata, on meie kohus seda ka teha. Kõige paremini oskavad oma kiiresti muutuvaid vajadusi hinnata vabad ja sõltumatud Ukraina meediaväljaanded ise.

Seetõttu kutsub President Kaljulaidi Fond üles toetama Ukraina ajakirjandusväljaandeid.

Selleks:

1) Tee ülekanne President Kaljulaid Foundation MTÜ arveldusarvele EE667700771006842520 (SWIFT: LHVBEE22)

2) Makse kirjeldusse kirjuta: Ukraina vaba sõna toetuseks

Kogu kogutud summa kantakse edasi Ukraina sõltumatutele meediaväljaannetele.