Image placeholder

President Kaljulaid asub ÜRO kõrgetasemelist haridustöögruppi juhtima

President Kaljulaid asub ÜRO kõrgetasemelist haridustöögruppi juhtima

President Kersti Kaljulaid asus ÜRO peasekretäri Antonio Guterrese palvel koos Trinidadi ja Tobago endise presidendi Paula-Mae Weekes’iga juhtima ÜRO õpetaja elukutse teemalist kõrgetasemelist töögruppi. Algatuse eesmärgiks on teha ettepanekud üleilmse õpetajate puuduse vähendamiseks ja piisava ettevalmistuse tagamiseks tänapäevases maailmas.

“Haridust on tabanud kriis kriisi järel. Demograafilised protsessid, kroonviiruse pandeemia, kliimamuutuste tagajärjed ja sõjad on vähendanud hariduse kättesaadavust ja teinud õpetajaameti senisest veel keerulisemaks. Eri paigus eri moel, kuid lõpp-eesmärk on igas maailma nurgas ju sama,” selgitas president Kersti Kaljulaid paneeli tagamaid. “Õpetajaid napib kõikjal ning järjest enam näeme ka, et õpetajate senine ettevalmistus ja oskustepakett ei vasta 21. sajandi väljakutsetele.”

Paneel kogub ja pakub soovitusi, kuidas tagada iga õppija jaoks kõrgelt koolitatud, kvalifitseeritud ja hästi toetatud õpetaja. Paneeli aruanne, mis esitatakse tänavu novembri lõpuks, panustab laiematesse jõupingutustesse saavutada Jätkusuutliku Arengu Eesmärk (SDG) 4; ettevalmistuste osana 2024. aasta Tuleviku Tippkohtumiseks (Summit of the Future) ja aitab edendada Hariduse Transformeerimise Tippkohtumise järelmeetmeid.
Paneelil on lisaks juhtidele 15+3 liiget. Nimekirja liikmetest saab vaadata siit: https://press.un.org/en/2023/sga2211.doc.htm
Paneeli tööd toetab ÜRO Haridus-, Teadus- ja Kultuuriorganisatsiooni (UNESCO) ja Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) ühissekretariaat.

Ühtlasi lõpeb president Kaljulaidi kaks aastat väldanud roll naiste ja laste õiguste (Every Woman Every Child, EWEC) eestkõnelejana.