Image placeholder

President Kaljulaid astus Müncheni julgeolekukonverentsi nõuandva kogu liikmeks

President Kersti Kaljulaid on alates sellest aastast maineka Müncheni julgeolekukonverentsi (MSC) nõuandva kogu liige. Nõuandev kogu toetab MSC juhtkonda strateegilise vaatega.

President Kaljulaid on eelmisest aastast ka Müncheni julgeolekukonverentsi innovatsiooninõukogu liige. Tänavuse konverentsi eel tehti presidendile ettepanek asuda selle olulisima transatlantilise julgeoleku- ja välispoliitikafoorumi nõuandva kogu liikmeks. President Kaljulaid asub sinna kaheks aastaks ning nõuandva kogu liikmete mandaati saab pikendada kaks korda.

Müncheni julgeolekukonverentsi nõuandva kogu liikmete hulka kuuluvad rahvusvaheliselt tunnustatud pikaajalise era- ja avaliku sektori juhtimiskogemusega inimesed, teiste hulgas näiteks Josep Borrell, John Kerry, Federica Mogherini, Nancy Pelosi jt.
MSC nõuandva kogu täisnimekirja leiab siit: https://securityconference.org/ueber-uns/advisory-council/

President Kaljulaid osaleb ka tänasest pühapäevani toimuval konverentsil. „Eelmisel aastal samal ajal oli meeleolu Müncheni julgeolekukonverentsil juba ette leinav, sest oli selge, et sõda tuleb. Samas oli õhus ka üksjagu ebaselgust. Nüüdseks on läänemaailma arusaam sõja kulgemisest ja eesmärkidest kinnistunud. Ukraina peab sõja võitma ja lääs peab võidule kaasa aitama, sest sellest oleneb ka meie julgeolek. Rääkimata Ukraina rahvast,“ märkis president Kaljulaid.