Image placeholder

Oivalise Ajakirjanduse stipendiumi pälvis neli ajakirjandusprojekti

Sihtasutuse Oivaline Ajakirjandus stipendiumile laekus 16 ideekavandit, mille seast otsustas juhatus määrata kuni viie tuhande euro suuruse stipendiumi neljale projektile.

Sihtasutus Oivaline Ajakirjandus võttis tänavu fookusesse meediahariduse. Märtsis sõlmitud koostööleppe alusel panustab kahel järgneval aastal President Kaljulaidi Fond sihtasutuse tegevustesse 10 000 euroga, et pöörata rohkem tähelepanu meediakirjaoskusele ja meediaharidusele.

Meediahariduse stipendiumi pälvisid seekord Signe Ivask ja Andra Siibak.

Rohkem infot taotlusvoorus toetatud projektidest: https://www.delfi.ee/artikkel/120186008/oivalise-ajakirjanduse-stipendiumi-palvis-neli-ajakirjandusprojekti

SA Oivaline Ajakirjandus asutajad on Hans H. Luik, Viljar Arakas ja Siim Tuisk. Sihtasutuse juhatusse kuuluvad lisaks Mari-Liis Rüütsalule veel Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald ja Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov, kes valivad ühtlasi välja ka stipendiumi saajad. Ajakirjandusstipendiume rahastavad Hans H. Luik, Viljar Arakas, Hugo Osula perekond ja President Kaljulaidi Fond ning ajapikku lisandub toetajaid veelgi.

SA Oivaline Ajakirjandus loodi 2021. aastal eesmärgiga anda välja stipendiume, et edendada Eestis uurivat ja ühiskonda sügavuti mõtestavat ajakirjandust. Sihtasutuse nõukokku kuuluvad Hans H. Luik, politoloog ja endine ajakirjanik Erik Moora ning President Kaljulaidi Fondi tegevjuht Taavi Linnamäe. Esimene taotlusvoor avati 2021. aasta jaanuaris.

Hea lugeja! Kui soovid toetada seda ja teisi President Kaljulaidi Fondi toetatud projekte, saad seda teha siinsamas makselingi kaudu.