Image placeholder

Kersti Kaljulaid sisejulgeolekust: riik peab olema inimese jaoks oma kõigis aspektides olemas, aga mitte pidevalt nähtav

President Kersti Kaljulaid avas eile Sisekaitseakadeemias kahepäevase rahvusvahelise konverentsi pealkirjaga “30 aastat turvalist vabadust”.
„30 aastat on möödunud me iseseisvuse taastamisest ja täna saame öelda, et Eestis on turvaline ja hea elada. Aga kuidas see turvatunne on tekkinud? Meie areng on olnud väga kiire ja kogu sisejulgeolekusüsteemi areng on selle muu kiire edenemise orgaaniline osa. See maailm on samamoodi tundmatuseni muutunud nagu Tallinna kesklinn, aga muidugi ei paista need muutused võib-olla tavainimesele nii palju kätte kui asjaosalistele,“ sõnas Kersti Kaljulaid oma avakõnes ning lisas, et tegelikult tuleb küsida, kas peakski – riik peab olema inimese jaoks oma kõigis aspektides olemas, mitte pidevalt nähtav. Olemas siis, kui inimesel on seda vaja.
President Kaljulaidi sõnul jagub jagub väljakutseid loomulikult ka täna ja tulevikus, aga väljakutsetest hoolimata saab kindlalt öelda, et 30 aastaga on Sisekaitseakadeemia ja Eesti sisejulgeolekusüsteem oma arenguga loonud suutlikkuse aidata kaasa vaba ja demokraatliku Eesti tuleviku kujundamisele viisil ja moel, mis kirjeldatud halvad valikud igast üksikisikust eemal hoiab. „See, mida SKA täna pakub, on kindlasti moodne, kaasaegne, võib-olla hoonestu mõttes ikkagi ka pisut liiga killustunud süsteem, aga sisu poolest väga head õppekavad ja karjääri toetavad õpivalikud igas eas ja igas karjääri käänukohas asujaile,“ ütles president Kersti Kaljulaid.