Image placeholder

Kersti Kaljulaid liitub Stockholmi Keskonnainstituudi globaalse nõukoguga

Rootsi valitsus kinnitas Eesti endise presidendi Kersti Kaljulaidi Stockholmi Keskkonnainstituudi (SEI) nõukokku. Lisaks president Kaljulaidile liitub jaanuaris 2024 nõukoguga ka Lundi Ülikooli asekantsler Per Mickwitz.

“Olen lähedalt näinud Stockholmi Keskkonnainstituudi erakordselt kvaliteetset tööd ja tahan sellele kaasa aidata. Minu eesmärk on viia need teadmised neile, kellel on vahendid muutuste elluviimiseks, aidates maailma muuta,” ütles Kersti Kaljulaid.

SEI tegevdirektor Måns Nilsson tervitab uusi nõukogu liikeid ja näeb, et mõlemad uued liikmed annavad SEI strateegilisele juhtimisele palju lisaväärtust. “SEI soovib keskendub üha enam Ida-Euroopale ja idapartnerluse piirkonnale, toetades piirkonna majandusi nende püüdlustes saavutada kliimaneutraalsus ja ühineda Euroopa Liiduga. Kersti Kaljulaidi liitumine nõukoguga suurendab SEI rolli ja võimalusi selles vallas,” sõnas Nilsson.

SEI Tallinna juhataja Lauri Tammiste lisab, et SEI Tallinnal on juba praegu olnud president Kaljulaidiga väga positiivne koostöö. “Rõõm on olnud näha, et president Kaljulaid on keskkonnateemadest väga süviti huvitunud ning see on viinud meid mitmete ühiste produktiivsete aruteludeni. Kersti Kaljulaidi liitumine SEI globaalse nõukoguga annab kindlasti jõudu juurde, et meie regiooni jaoks olulisi teemasid rahvusvahelisel areenil tugevamalt tõstatada,” lisas Tammiste.

Stockholmi Keskkonnainstituudi missioon on lähtuvalt avalikest huvidest toetada ühiskonna otsustusprotsesse ja ärgitada muutusi jätkusuutlikkuse suunas kogu maailmas, pakkudes selleks integreeritud teadmisi keskkonna- ja arenguvaldkonnas ning seostades teadusuuringud poliitika kujundamisega. SEI põhitegevuseks on teadus- ja uurimistöö ning poliitika kujundamise toetamine.

SEI-l on keskused seitsmes riigis üle maailma – USA-s, Kolumbias, Suurbritannias, Keenias, Tais. SEI peakontor asub Rootsis, Stockholmis. Alates 1992. aastast on SEI-l keskus ka Eestis, Tallinnas.