Image placeholder

Fondi LSV-suuna projektijuht on Triin Adamson

Veel inimesi!

President Kaljulaidi Fond otsib uusi viise, kuidas aidata kaasa vägivallavabama ühiskonna loomisele Eestis. Selleks soovime luua kompetentsikeskuse, mille kaudu tööandjad saavad abi lähisuhtevägivalla (LSV) ennetamisel ja vähendamisel.
Uuringud näitavad, et lähisuhtevägivallal on otsene mõju organisatsioonidele ja töökollektiividele, kuigi LSV ise võib aset leida pigem tööseinte vahelt väljaspool. LSV mõjutab nii töötaja motivatsiooni, sooritust, loovust kui pühendumust tööle, mis omakorda avaldab mõju töökollektiivile. Konkreetsemalt: organisatsiooni ja tema tulemusi mõjutab see, kas tema liikmed kannatavad lähisuhtevägivalla all.
Samas võib töökeskkond olla kannatanule ainus turvaline ja toetav koht, mis aitab leida abi ning annab võimaluse vägivallaringist pääsemiseks.

Kompetentsikeskuse käivitamiseks liitus meiega Triin Adamson. Triinul on pikaajaline kommunikatsiooni- ja projektijuhtimise kogemus; viimased 10 aastat on Triin suunanud eri valdkonna ettevõtete ja organisatsioonide kommunikatsiooni. Lisaks on ta tegutsenud vabakutselise ajakirjanikuna ning töötanud projektijuhina Hispaanias, Portugalis ja Belgias. Triinu juhitud LSV-vastased projektid on võitnud mainekaid auhindu.

„Vägivalla mõju nii inimese olemusele kui töövõimele on karm. Olen seda iseenda peal kogenud, õnneks küll lühiajaliselt. Seetõttu mõistan, miks ka tööandjad peaksid teemale tähelepanu pöörama, oma kollektiivides teadlikkust tõstma ning kannatanule tuge pakkuma. Usun siiralt, et sellest on tohutult kasu,” lausus Triin.