Lähisuhtevägivallakonverents „Koos tugevamad“

Aeg: 5. detsember 2023, 10-18

Koht: Fotografiska, Tallinn

Päeva juht: Marii Karell

Eestis on lähisuhtevägivalda (LSV) nii palju, et see mõjutab iga Eesti inimest. Seni on LSV ennetamise ja tagajärgedega tegelenud peamiselt riik, kuid meist igaühel on selles roll, igaühel on võimalus panustada – ettevõtted ja vabakond, riik ja ülikoolid, igaüks meist oma tutvusringkonnas, tööl või trennis. President Kaljulaidi Fondi LSV konverents toimub teist aastat ning sel aastal võtame fookusesse tööandja ja erasektori kasutamata potentsiaali Eestis. Eestis käib tööl üle 600 000 inimese, sealhulgas nii lähisuhtevägivalla toimepanijad kui nende ohvrid. Tööandja saaks siin olla oluline ennetaja, märkaja ja abistaja, kuid täna see Eestis veel nii ei ole.

Lähisuhtevägivalla teadliku tööandja kogemust jagavad konverentsil rahvusvahelised suurettevõtted IKEA (IKEA Baltikumi jaemüügijuht Inga Filipova) ja Vodafone UK ning Suurbritannia tööandjate lähisuhtevägivalla tõkestamise initsiatiivi EIDA tegevjuht Susan Bright. Vaadet Eestist tutvustavad Marko Põder (IKEA Eesti), Madis Toomsalu (LHV), sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, Marina Järvis (TalTech, Ärikorralduse instituut), Helo Tamme (Eesti HR Selts), Pille Tsopp-Pagan (Naiste Tugi- ja Teabekeskus).

Jätkame ka arutelu riigisektori ja kohtute arengute suunal. Politsei prioriteetidest lähisuhtevägivalla vastu võitlemisel räägib Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Egert Belitšev. Lisaks arutlevad president Kersti Kaljulaid, Liina Naaber-Kivisoo (Viru maakohtu esimees), Anne Haller (jurist ja lähisuhtevägivallaekspert), Tambet Laasik (vandeadvokaat) ja Eve Jõgi (endine lastekaitsetöötaja) selle üle, kuidas muuta Eesti tsiviilkohus ohvrisõbralikumaks.

Võimu- ja vägivallakultuuri üldist olemust aitavad kogu päeva vältel mõtestada loome- ja kultuuriinimesed, sh Mari-Liis Lill, Jan Kaus, David Vseviov, Eva Koldits, Mirtel Pohla ja Maria Ader. 

Konverentsi lõpus annab Pärnu Naiste Tugikeskus üle auhinna Okas inimesele või organisatsioonile, kes on oma tegevusega julgelt torganud ühiskonna valusat kohta. Okas antakse torke eest, mis tõmbab tähelepanu lähisuhtevägivalla temaatikale.

Konverentsil osalemine on tasuta. Kui aga soovite toetada President Kaljulaidi Fondi tööd lähisuhtevägivalla ennetamisel, siis parim võimalus selleks on tehes annetus SIIN. Aitäh!