Demokraatia Akadeemia teise lennu neljas kogunemine viis meid seekord Saarjärvele, Põlvamaale. 25.–26. aprillil toimunud neljas sessioon keskendus meediale – sellele, kust ja kuidas me infot saame, kellelt me usume ja miks on üldse oluline aru saada, mis on tõde ning mis mitte.
Kohtusime Martin Šmutoviga, kes avas Õhtulehe näitel, kuidas töötab üks toimetus, mis on peatoimetaja roll ja mida tähendab ajakirjaniku vastutus. Maria Murumaa-Mengel rääkis infouputusest ja sellest, kuidas infotulvas orienteeruda – mis on pahatahtlik valeinfo, mis lihtsalt eksitus, ja miks mõlemal võib olla suur mõju.
Õhtu lõppes lõkke ääres, kus Marii Karell jagas oma kogemust uuriva ajakirjanikuna saates Laser. Teise päeva keskmes olid praktilised töötoad – Põim Kama rääkis, kuidas leida oma projektile õige sihtrühm ja mida üldse tasub oma ideest rääkida (ja mida mitte). Inspiratsiooni andis ka Marju Lauristin, kes avas põnevaid seoseid demokraatia, kirjakultuuri ja hariduse ajaloolise arengu vahel – ja kuidas see kõik kõnetab meid ka tänases päevas.
Meie teekond jätkub, loe lähemalt SIIT.