Demokraatia akadeemia

noortele tulevikukujundajatele

 

President Kaljulaidi Fondi Demokraatia Akadeemia on läbi õppeaasta teise poole vältav inspireeriv teekond noortele, kes soovivad nüüd ja tulevikus aktiivselt ühiskonnaelus kaasa lüüa. See on ühtaegu nii juhtimise ja eestvedamise koolitus, sissevaade meie riigi ja ühiskonna toimimisse kui tore koostegemine ja ühisloome teemadel, mis noori endid kõige enam kõnetavad.

 

Miks?

Eesti noorte huvi – või selle puudumine – ühiskonnas toimuva vastu mõjutab kaudselt meid kõiki. Juba see, et noorte vähese huvi tagajärg on ka madal valimisaktiivsus, saadab poliitikutele sõnumi, et noortega ei ole mõtet oma plaanides arvestada. See mõju ulatub tulevikku. Meie akadeemia eesmärgiks on tuua Eesti elu kujundamisse uus aktiivne, ühiskonnas toimuvast huvituv ja ise kaasa lüüa sooviv põlvkond noori, kes endaga arvestamist nõudleb.

 

Mis?

Meie pooleaastane programm kombineerib uued teadmised, praktilise kaasalöömise ja inspireerivad kohtumised Eesti kõige põnevamate inimestega. Akadeemia eesmärgiks on kasvatada iga osaleja huvi Eesti riigi, kohaliku kogukonna käekäigu ning demokraatia vastu. Akadeemia lõpetanud mõistavad meie ühiskonna toimimist, isikliku poliitilise maailmavaate olulisust ning, mis peamine, nad ei karda ka ise ühiskonnas toimuvas kaasa rääkida ning muutusteks käsi külge panna. Läbi rollimängude ja praktiliste ülesannete saavad osalevad noored mitmekülgse kogemuse ning arendavad nii juhiomadusi, mis viivad neid tulevikus sammudeni eestvedajate ja eeskujudena.

 

Kuidas?

2024. aasta algul alustav Akadeemia esimene lend koguneb jaanuarist kuni maini viiel korral. Kohtumised on kahepäevased ning toimuvad reedel ja laupäeval Eestimaa erinevais paigus. Reedeti toimub akadeemia terve päeva jooksul, mistõttu loodame koolidega koostööle ja anname osalejatele ka tõendid õppetöös osalemise kohta. Lisaks suhtleme ja kohtume virtuaalselt ka muudel aegadel.

 

Kes?

Jaanuaris 2024 alustava Akadeemia esimesse lendu ootame kandideerima 25 noort 9.-12. klassist koolidest üle Eesti. Kandideerima on oodatud kõik Eesti noored ning Akadeemias osalemine on kõigile osalejatele tasuta.

 

Kandideerimine

  1. Mõtle, mis on see, mida just sina kodanikuna saaks või tahaks oma kogukonnas, linnas või vallas või miks mitte ka kogu Eestis muuta. Mille pärast sa oma kodukohas muretsed? Kus sa näed, et me saaks teha palju rohkem, paremini või teisiti? Äkki on sul äge idee, millesse usud ja mida tahad ise ellu viia?
  2. Mõtle see idee läbi ja salvesta maksimaalselt 3 minuti pikkune eestikeelne video, kus tutvustad ennast ja esitled meile probleemi, mida tahad lahendada. Kirjelda, milles probleem seisneb ja millisena näeksid selle lahendust! Olgu see teema mis tahes – alates keskkonnast, haridusest kuni sotsiaalsete küsimusteni – ole loov ja originaalne, näita oma ideid ja kirge!
  3. Lae video üles enda valitud platvormile (YouTube, Vimeo jne) ja saada meile selle link SIIN hiljemalt 20. detsembriks! Vastuse selle kohta, kas just sina saad olla üks akadeemia esimese lennu osalistest, anname sulle jaanuari esimesel nädalal.

 

 

Akadeemia ülesehitus:

● Grupi suurus 25 noort üle terve Eesti!
● Kokku 5 kahepäevast moodulit reedeti-laupäeviti.
● Igas moodulis mahub päevadesse nii inspireerivaid kohtumisi, kamaluga uusi teadmisi, teadlikku liidriomaduste arendamisest ningvõimalusi ise käed külge panna.
● Majutuse ja toitlustuse eest hoolitseb President Kaljulaidi Fond

 

 

Kohtumiste ajad

● 26.-27. jaanuar – Poliitika ja ühiskond
● 9.-10. veebruar – Riik ja institutsioonid
● 8.-9. märts – Aktiivne kodanik ja kohalik elu
● 5.-6. aprill – Tähelepanutööstus ja meediamaailm
● 17.-18. mai – Tulevikukujundajaks kasvamine

Nii et mõtle läbi, kas saad neil aegadel ka füüsiliselt kohal olla. Me jätame endale õiguse teha muudatusi nii kuupäevades kui akadeemia sisus ja ülesehituses, aga loodame, et kuupäevad jäävad siiski paika.

 

 

Lisainfo

Kui midagi jäi segaseks või tahad juurde küsida, siis tee seda julgelt – akadeemia juht Gea vastab hea meelega.

Kirjuta talle gea-at-kerstikaljulaid.ee

või helista 521 3295

 

President Kaljulaidi Demokraatia Akadeemia saab teoks koostöös Advokaadibürooga Sorainen ja Euroopa Komisjoni Eesti esindusega.

 

Andmete kaitse ja töötlemine